Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny


Sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie można wyrzucić na śmieci. Niepotrzebnych urządzeń można pozbyć się na kilka sposobów.
Jeśli sprzęt jest jeszcze sprawny możemy go sprzedać lub oddać osobom potrzebującym.
Sprawa wygląda nieco prościej gdy chcemy nabyć nowy sprzęt i pozbyć się starego. Sprzedawcy detaliczni i hurtowi ustawowo są zobligowani od przyjęcia od nas starego sprzętu (na zasadzie stara lodówka za nową lodówkę).
Kolejną możliwością pozbycia się niechcianego sprzętu jest dostarczenie go do punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Często punkty takie świadczą także usługę bezpłatnego odbioru zużytego sprzętu. Warto zorientować się w swojej okolicy czy są punkty zbiórki ZSEE i na jakich warunkach świadczą swoje usługi.

Zalecane kosze:

# 3
 

Szczegółowa lista śmieci dla wybranej podkategorii:

waga elektroniczna wiertarka wkrętarka wyparzacz do butelek wzmacniacz audio zamrażarka zasilacz zegarek elektroniczny zmywarka ładowarka akumulatorowa ładowarka telefonu żarówka żelazko pralka
Wyświetlono pozycje 101-114 z 114
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rozumiem