Wybrana kategoria:

Wybrana podkategoria:

Biodegradowalne


Śmieci biodegradowalne można zagospodarować w gospodarstwach domowych poprzez utworzenie kompostownika, gdzie bioodpady ulegną biodegradacji. Kompost wytworzony z bioodpadów może zostać wykorzystany z pożytkiem dla środowiska w przydomowym ogródku lub działce uprawnej.

Jeśli nie posiadamy możliwości utworzenia kompostownika, to bioodpady wyrzucamy do pojemników lub worków przeznaczonych na odpady biodegradowalne.

Jeśli w Twojej gminie nie ma pojemników przeznaczonych na odpady biodegradowalne, to wyrzucasz je do pojemnika na odpady zmieszane.

Ważne jest, aby bioodpadów nie wyrzucać szczelnie zamkniętych w foliowych workach.

Zalecane kosze:

 

Szczegółowa lista śmieci dla wybranej podkategorii:

choinka chwasty części zielone roślin darń fusy z herbaty fusy z kawy gnojówka kora drzew krowieniec kwiaty liście mech obierki i skórki z warzyw i owoców obierki warzyw obierki z warzyw obornik osady denne z sadzawki owoce pestki owoców popiół drzewny resztki roślinne resztki z owoców resztki z warzyw surowych i gotowanych rozdrobnione gałęzie rośliny siano skorupki jaj skoszona trawa stare pieczywo słoma torebka po herbacie torf trociny warzywa zużyta ściółka zwierząt domowych zużyte torebki po herbacie łupiny orzechów łupiny ziaren obierki po ziemniakach
Wyświetlono pozycje 1-39 z 39
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rozumiem