Wybrana kategoria:

Wybrana podkategoria:

Oleje i tłuszcze spożywcze


Najważniejsze informacja jest taka, aby zużytych olejów i tłuszczy nie wylewać do kanalizacji. Tłuszcze w kanalizacji w połączeniu z innymi odpadami mogą utworzyć "górę tłuszczu", która może znacznie zmniejszyć lub całkowicie zablokować przepływ kanalizacji.

Przepracowany olej spożywczy jest substancją biodegradowalną, więc w niewielkich ilościach nie stanowi poważnego zagrożenia dla środowiska naturalnego. W przypadku niewielkiej ilości oleju (tłuszczu) można wytrzeć go ręczniczkiem papierowym i wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Jeśli jednak dysponujemy większą ilością oleju, to należy go przekazać do PSZOK lub firmie specjalizującej się w utylizacji olejów.

W internecie można znaleźć wiele firm specjalizujących się w odbiorze olejów. Niektóre z nich przyjmują oleje nie tylko z punktów gastronomicznych ale także od klientów indywidualnych.

Zalecane kosze:

# 1
 

Szczegółowa lista śmieci dla wybranej podkategorii:

frytura olej posmażalniczy oleje i tłuszcze jadalne smalec tłuszcz posmażalniczy tłuszcze spożywcze zużyte oleje roślinne
Wyświetlono pozycje 1-7 z 7
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rozumiem