Wybrana kategoria:

Wybrana podkategoria:

Książki, katalogi, prospekty


Tego typu odpady podlegają recyklingowi. Należy pamiętać, że papier nie może być zatłuszczony oraz należy usunąć z niego elementy wykonane z innego materiału. W przypadku książek w twardej okładce należy ją usunąć i wyrzucić do pojemnika na odpady mieszane. Dotyczy to także zeszytów w twardej oprawie.

Użytkowniku, jeśli posiadasz większą ilość książek czy czasopism, to warto na własną rękę poszukać okolicznego skupu i sprzedać zbędne odpady. Alternatywą jest także przekazanie książek do okolicznej szkoły, która uczestniczy w programie zbiórki makulatury.

Kolejną możliwością pozbycia się zbędnych książek jest przekazanie ich na rzecz lokalnej biblioteki. Możliwe, że książki, które Ty uważasz za bezużyteczne dla kogoś innego mogą być przydatne.

Zalecane kosze:

 

Szczegółowa lista śmieci dla wybranej podkategorii:

blok rysunkowy blok techniczny gazeta codzienna gazety codzienne kalendarz kieszonkowy kalendarz ścienny katalogi kolorowe czasopisma koperta koperta z folią bąbelkową (usuń folię bąbelkową) książka magazyny notatnik notes papier kredowy prospekty informacyjne terminarz ulotki zeszyty książki
Wyświetlono pozycje 1-20 z 20
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rozumiem