Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny


Sprzętu elektrycznego i elektronicznego nie można wyrzucić na śmieci. Niepotrzebnych urządzeń można pozbyć się na kilka sposobów.
Jeśli sprzęt jest jeszcze sprawny możemy go sprzedać lub oddać osobom potrzebującym.
Sprawa wygląda nieco prościej gdy chcemy nabyć nowy sprzęt i pozbyć się starego. Sprzedawcy detaliczni i hurtowi ustawowo są zobligowani do przyjęcia od nas starego sprzętu (na zasadzie stara lodówka za nową lodówkę).
Kolejną możliwością pozbycia się niechcianego sprzętu jest dostarczenie go do punktu zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Często punkty takie świadczą także usługę bezpłatnego odbioru zużytego sprzętu. Warto zorientować się w swojej okolicy czy są punkty zbiórki ZSEE i na jakich warunkach świadczą swoje usługi.

Zalecane kosze:

# 3
 

Szczegółowa lista śmieci dla wybranej podkategorii:

Nintendo DS agd automat do gier automat do wydawania butelek lub puszek z napojami automat do wydawania napojów gorących automat do wydawania pieniędzy automat do wydawania produktów automat uruchamiany monetą bankomat ciśnieniomierz czujnik dymu czujnik gazu depilator drukarka dyktafon ekspres do kawy elektronarzędzia elektroniczny instrument muzyczny elektryczna maszynka do włosów elektryczna szczoteczka do zębów elektryczne urządzenie grzewcze elektryczne urządzenie grzewcze faks farelka frytkownica golarka elektryczna gra video grzejnik konwektorowy głośnik joystick kalkulator kamera keyboard kierownica do gier wideo kieszonkowa konsola do gier video klawiatura klimatyzator kolejka elektryczna komputer komórka kopiarka kosiarka kuchenka elektryczna laktator laptop latarka lodówka lutownica magnetofon maszyna do szycia maszyna dziewiarska maszynka do golenia elektryczna mikser mikser audio myszka młynek do kawy nagrzewnica elektryczna narzędzie do nitowania notepad nożyce do żywopłotu nóż elektryczny odkurzacz odtwarzacz CD/DVD/Blu-ray odtwarzacz video opiekacz pad pady do konsol gier wideo pendrive piekarnik piła radioodbiornik radioodtwarzacz regulator ciepła router rozdrabniacz rtv smartfon spawarka sprzęt hi-fi sprzęt sieciowy sprzęt sportowy z elektrycznymi lub elektronicznymi częściami stacja dokująca suszarka do ubrań suszarka do włosów syntezator szlifierka słuchawki tablet telefon telewizor terminal termometr bezdotykowy termometr elektroniczny termostat tor wyścigowy elektryczny toster urządzenie do piaskowania urządzenie do przemiału urządzenie wielofunkcyjne waga elektroniczna
Wyświetlono pozycje 1-100 z 114
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Rozumiem